»Ko govorimo o pitni vodi, ni razloga, da bi na hitro sprejemali spremembe. Še najmanj pa tiste, ki so bile sprejete za zaprtimi vrati mimo strokovne in obče javnosti. Vse, kar prosimo od vlade in poslancev, je, da z umikom ali zavrnitvijo predlaganih sprememb omogočijo ponovno obravnavo ‒ ne po skrajšanem postopku in z vključitvijo strokovne javnosti.«
»Menimo, da zakon, ki nima podpore strokovne javnosti in ki lahko ima trajne posledice na našo pitno vodo, ni v interesu državljanov Slovenije.«
»Spremembam zakona o vodah zaradi škodljivih posledic odločno nasprotujejo vsa strokovna združenja in društva, ki delujejo na področju voda.«
»Ob tem spomnimo, da so bili sporne spremembe in členi v zakon dodani po javni obravnavi, s čimer je vlada izključila strokovno javnost in civilno družbo. Stroka se do tveganj sploh ni mogla opredeliti.«
»Novo poglavje v znani praksi, sprejemanje odločitev mimo javnosti in strokovne javnosti.«
»Kot so zapisali v sporočilu za javnost, so želeli z akcijo pokazati, 'kako bo videti naša prihodnost v primeru sprejetja sprememb zakona o vodah'.«
»V NSi-ju pričakujemo, da bo pri pripravi zakona prišlo do širokega konsenza med ministrstvom, strokovno javnostjo in interesnimi skupinami s področja lova in kmetijstva.«
»Novela zakona o vodah je sporna in škodljiva, sprejeta je bila brez strokovne podpore.«
»'Mladi smo preživljali sproščeno poletno popoldne ob vodi (simbolično prikazana z bazenom), ki ga nemarno prekinejo politiki, ki nas želijo zabetonirati. Z akcijo smo želeli prikazati grožnjo, ki jo prinašajo spremembe zakona o vodah za prihodnost slovenskih voda, priobalnih pasov in nas, mladih,' so poudarili.«
»Z novelo bistveno zmanjšuje zaščita virov pitne vode, kar je v nasprotju z ustavno pravico do pitne vode.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju